Jak moc je důležitá vášeň pro činnost, které se věnuješ? 4 tipy JAK správně podnikat na internetu

2008-3-2-plakaty-full-leap-od-freedom-9460

Pětkrát zamáčknete budík než jste schopni vstát? 

Jste otrávení, každý den je jak ohraná deska – nebaví vás to?

Necháte se snadno vytočit? Kolegy, šéfem?

Cítíte, že máte vyšší poslání, co předat světu?

Raději byste se naplno věnovali vyšívání, malování nebo fotografování?

Pak vám chybí…

VÁŠEŇ. (v každodenním životě)

Tohle je to nejdůležitější slovo, slovo na pět písmen, které vysvětluje mnohé.. A přesto je tak důležité.. Možná máš strach… Rozumím Ti, taky jsem ho měla. Vzpomínám si (jako by to bylo dneska), jak jsem se klepala, když jsem měla vydat svůj první článek, tenkrát to bylo na web Život bez hranic. To byl ten neúnavný strach, který mě pronásledoval v mysli. Napadalo mě – co si řeknou lidi? Co když nikoho nebude zajímat, co chci sdělit světu? Ale já ten strach prostě hodila do koše! Věděla jsem, že tu pořád bude, ale když neudělám první krok, nikdy se nehnu z místa!

Možná mě v mysli terorizovalo také vědomí toho, že ve škole se z nás snažili vytvořit šedé kopie – jeden jako druhý. A já bych teď udělala úplný opak! Šla bych si za svými sny. Ale proč ne?

Už na základce mě bavily diktáty, pravopis, bavilo mě zkrátka psát. Ikdyž ze slohu jsem ne vždy dostala jedničku, i tak mě to bavilo. Hlavně úvahy.. Dnes vím, že známkování je pouze subjektivní názor jednoho člověka. To vnímám i dnes, nemohu se zalíbit každému.. Ne každý je na podobné vlně, co já. A ne každý bude chtít číst má „moudra“ ozkoušená životem a učit se z mých chyb.

A tak na Facebooku, tady na blogu a emailu sdílím své rady, tipy, triky pouze s těmi, kteří chtějí změnit svoje myšlení. Protože v mysli se skrývá to největší bohatství.

Změníš svou mysl, změníš celý svůj svět. Můžeš mít víc peněz, můžeš cestovat po světě, můžeš mít ideálního partnera. Zkrátka vše, v co uvěříš. Mysl je tak ohebná a tvárná – to byste nevěřili!

Možná vás teď vylekám, ale řeknu pravdu, která platí a platit bude.

Aby mohl člověk dělat, co ho baví, je potřeba vystoupit z řady!

Nemyslím tím, abyste se nutně začali barvit na fialovo 🙂 Jen, začít dělat to, co jste dosud nedělali. A učit se novému.. Protože internetový svět se vyvíjí rychlostí tryskáče, je potřeba neusnout na vavřínech.

Jasně, možná vás napadá myšlenka. Umím plést hezké svetry, okolí se líbí, baví mě to. Je to mojí vášní, naplňuje mě to štěstím! Ale co teď? Možná je třeba založit si webovou stránku a tam nasázet fotky mých děl. Ano, to je všechno fajn, ale poradím vám další důležité kroky, co je třeba učinit, aby vám to všechno lépe fungovalo:

1) uveď na svůj web osobní příběh – jak to má vypadat? Podívej sem. 

2) daruj zákazníkům něco zdarma (třeba ebook), výměnou za jejich e-mail.. přišla ti na mysl otázka – ale jak mám takový ebook napsat a co tam má být? Na to ti odpoví Stáňa Mrázková, která je expertkou v tomto oboru. 🙂

– a proč máš chtít zákazníkův email odměnou za hodnotný obsah, který mu poskytneš? Protože zákazník nekoupí na webovce napoprvé, potřebuje si k Tobě vybudovat důvěru

3) začni s potenciálním zákazníkem komunikovat prostřednictvím mailu (neprodávej, ale podávej mu cenné informace z Tvého oboru.. když zůstanu u těch svetrů, jaké barvy a střihy jsou in, které pro danou postavu atd..), pro komunikaci přes email ti cestu usnadní aplikace Smartemailing od Davida Kirše, který už vše vymyslel za Tebe!

4) potom piš na svůj blog na webu články s tematikou ve které podnikáš a komunikuj se svou komunitou, kterou si můžeš vybudovat i za pomocí Facebooku

To je teď hodně zkráceně.. Takové základy, které jsou pro podnikání na internetu v dnešní době nejdůležitější. Nejvíce čerpám od lidí, kterým to už funguje. Jako je třeba Stáňa, která dnes podniká odkudkoliv na světě.

Víš, jak poznáš, že právě tato činnost, které se věnuješ, je Tvým posláním?

Když to provozuješ, tak nevnímáš čas. Já to tak mám se psaním. Psala jsem psala a vůbec nesledovala čas, když jednou mě to zarazilo a řekla jsem si, vždyť já vlastně nevím, jak dlouho mi trvá napsání jednoho článku. Tak jsem si vzala „stopky“ a šla na věc! A k mému údivu – 2 hodiny. A mně to přišlo jako půlhoďka 🙂 Tak takhle poznáš, že to je to pravé, kudy se máš vydat.

A další věc. Zeptej se okolí, co na Tobě obdivují. Že jim umíš vždycky tak skvěle poradit, co se týče vztahů? Uvažuj nad tím, že bys mohla napsat knihu, založit si blog, kde budeš sdílet své znalosti nebo uspořádáš seminář s touto tematikou.. Zeptej se a uvidíš. 🙂

A proč vůbec dělat to, co Tě baví?

Já mám své důvody jasné a ráda se o ně s Tebou podělím:

prodlouží mi to život (jak můžeš chtít žít, když se do práce musíš nutit, každý den vstáváš s odporem?)

zlepší zdraví (je to jako kdybych žila v nevyvětrané místnosti celý život, když budu dělat, co mě nebaví)

peníze začnou proudit do mého života víc a víc (dělám, co mě baví a automaticky peníze proudí – cítím hojnost)

zlepšují se vztahy s okolím (když jste radostní, plní života, ostatní to na vás poznají – stejně tak v opačném případě..)

začnu si život víc užívat (už neřeším to, kdy je výplata, protože vím, že pokud dělám, co je mou podstatou a tím dělám lidi kolem šťastnějšími, peněz je dostatek a já se nemusím starat tolik co dřív – peníze beru jako součást života – přijmu x vydám a to s radostí 🙂

Jen si vezměte kolik lidí dělá svou práci tak, že jsou jí posedlí, že ráno vyskočí z postele ještě před budíkem a už aby se vrhli na tu činnost, která je živí.

Pojďme to změnit a dokázat tak, že to jde! Přijměme ten strach, co nás tak zužuje! Možná si říkáš „a co když to nevyjde?“ Odpovím ti jednoduše, čas tak jako tak uteče.. Ale důležité je, co si budeš říkat na sklonku svého života. Nelituj toho, že jsi svůj čas a šanci promarnil vydáváním energie pro cizí lidi a svůj život jsi obětoval!

Zdá se vám to jako idylka? Věnovat svou energii, co vás nabíjí, své vášni, do dalších dní, měsíců, let?

Bojíme se, vymlouváme.

Ale teprve až to uděláme, můžeme soudit.. Ne, že nám řeklo okolí, že to nefunguje. A my tomu uvěřili!

Tak zůstaneme v práci, která nás nebaví, ale musíme to přežít, abychom zaplatili složenky.

Ale vezměte si, že děláte činnost, která vás rozpaluje, pokaždé když se jí věnujete div vás nepropálí zevnitř, jak rádi ji děláte. 🙂

A jako BONUS za to ještě máte peníze.

Myslíte, že je to neuvěřitelné?

Že to ani není možné? Ale je to možné.

Jen my stále žijeme v dobách, kdy nebyl internet, nebyly takové možnosti.

V dobách, kde žili naši rodiče a posloucháme jejich nefunkční „rady“. Jen se podívejte na statistiku bohatých lidí, rok od roku stoupá. A největší nárůsty jsou právě v dobu implementace internetu do našich životů. Dejme o sobě vědět, každý jsme celebrita!

Myslíte, že jsou Lucka Bílá nebo Jaromír Jágr jiní než Ty? Že měli v životě štěstí. Nechme těch výmluv! Oni si jen šli za tím, co je naplňovalo. Přesně to, o čem se dnes bavíme.. A šli do akce! Dělali ty věci, nutné k dosažení vítězství. Věřili. Nepochybovali o sobě a svých schopnostech.

Naši rodiče a prarodiče chodili do práce, protože věděli, že o své místo prostě nepřijdou.

Nebylo žádné snižování stavů, vyhazovy.

Obavy. Oni věděli, že ve své firmě mají zajištěno místo do konce svého produktivního života, než půjdou do důchodu.

Ale dnes je to jinak! Doba se změnila! A je potřeba se té době přizpůsobit, aby z nás časem nebyli chudáci, co škemrají o důchod, který stejně nedostanou..

A pokud se máme rozmyslet.

Věnovat se do dob kdy půjdeme do důchodu něčemu, co k smrti nenávidíme, jen pomyšlení na to, že po neděli musíme zpět do té příšerné práce, div si nerveme vlasy, tak se nám nechce…

Proč?

Víte, jak vás to ničí? Vnitřně. Možná to dnes necítíte tak silně, ale ten čas přijde, kdy vám dá tělo na srozuměnou.. Že takhle teda ne!

Nechci Tě strašit, ale pak se tělo ozve, že většina lidí onemocní, končí s rakovinami, nádory.. Protože dělají něco, co je nebaví. A přesto by mohli rozvíjet svůj talent, činit něco, pro co byli zrozeni! Tělo jim dávalo tak dlouho najevo, že už to dál nesnese a člověk to neslyšel – nechtěl slyšet.

n1

Ono to i poznáte sami, když jdete do obchodu a obsluhuje vás prodavačka, která svou práci očividně nesnáší.

Chová se nevlídně, protivně. Ale naopak paní, která svou práci prodavačky miluje, tak se usmívá od ucha k uchu, se zákazníky vtipkuje.

To je nebe a dudy.

Proč?

Každá z nich má jiný motiv, první pracuje POUZE pro peníze, aby mohla zaplatit své měsíční nutné výdaje a druhá samozřejmě také, ale mimoto má svou práci ráda.

Pokud je pro někoho jeho práce VÁŠNÍ, poznáte to jednoduše tak, že už nemůže dospat, těší se, až tu činnost bude moci znovu vykonávat.

Nevadí mu zabývat se prací delší dobu než je nutné.

Každý jsme jiný, každý jsme z jiného těsta.

Každého baví něco jiného.

Proto je ta variabilita naprosto úžasná, ten svět je tak krásně zařízen, že každý z nás jsme určen na něco jiného v té naší úloze.

A jak poznáte, čemu byste se měli ve svém životě věnovat, co vás naplňuje a budete u toho cítit lásku pokaždé, když tu činnost budete vykonávat?

Poradím vám, napište si na papír činnost, které rádi děláte.

Aniž byste za to dostali nějaké peníze. Které vás jednoduše naplňují natolik, že ani nepřemýšlíte, že to jdete dělat. Nemusíte se nutit.

A uvidíte, co bude na první místě je jednoznačně to, co milujete ze všeho nejvíc, protože vás to napadlo jako první 😉

A tomu byste se měli věnovat i profesně. Teď jen najít vhodné cestičky jak to zrealizovat.

Většina lidí se nejprve ptá na to „ale jak to udělám?“, ale ono ta odpověď na zázračné slovo JAK, vyplyne ze situace.

Důležité je vidět ten smysl, proč to děláme a mít vizi.

Život je moc krátký na to, abychom si ho ukrajovali vkládáním svého času do aktivit, které si to nezaslouží!

Vzpomeňte si na malé děti, když se je někdo zeptá

„A čím bys chtěl být až budeš velký?“.

Většina z nich odpoví, že buď hasičem, nebo policajtem.. A proč si najednou najdou ve svém dospělém světě jinou úlohu než kterou chtěli opravdu dělat? Žeby je společnost, politika státu zahnala do kouta?

Odpovězte si sami. 

Držím palce, ať najdete svou správnou cestu dříve, než bude pozdě..

Romča 🙂

Reklamy

6 komentářů: „Jak moc je důležitá vášeň pro činnost, které se věnuješ? 4 tipy JAK správně podnikat na internetu

  1. Pingback: I ty můžeš mít práci svých snů! | Romča Sedláčková

  2. Pingback: Pohybem k úspěchu | Romča Sedláčková

  3. Pingback: Rozchod? Život nekončí.. | Romča Sedláčková

  4. Pingback: Tvoje peníze, 2 odlišné pohledy, 4 tipy jak je rozmnožit | Romča Sedláčková

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s